Malcolm ging naar: IONU, End of Ernie en Vagina Dentata in café Paradox

De eerder aangekondigde concerten op maandag 29 juli 2013 hebben dus wel degelijk plaatsgevonden en ik heb, gezeten op het gezellige tuinterras van café Paradox, een paar vaststellingen kunnen doen. Hetzelfde had  trouwens kunnen gelden voor de Leuvense politie, als de aanhangers van orde en gezag niet zo lomp waren geweest pas 20 minuten na de concerten langs te komen en bijgevolg helemaal niets van de onvermijdelijke geluidsoverlast te merken.

Eerste vaststelling: wat men ook doet of probeert, een bepaald soort onkruid blijft altijd zijn weg vinden naar zaaltjes, cafés, kraakpanden en totaal ongeschikte ruimtes om toch maar groepen te blijven boeken die nergens anders terecht kunnen en waar het mainstreamgepeupel al helemaal niet op zit te wachten. De organisator woont in Heist-Op-Den-Berg, maar vindt het niet erg zich naar Leuven te verplaatsen om een Oostenrijks groepje de kans te bieden zich voor pakweg 40 aanwezigen uit te leven. Het maakt niet uit waar of wanneer het allemaal gebeurt, er zullen altijd mensen overblijven die zich met dergelijke concerten willen bezighouden.

Tweede vaststelling: mijn pessimisme was enigszins misplaatst. Gezien de slechte ervaringen van de vroegere uitbater, beter gekend als Jakke van de Charlatan, met de reactie van buren en politie op concerten, ging ik ervan uit dat de ordediensten al na het eerste akkoord massaal zouden neerstrijken om deze verstoring van het wereldbeeld van de omwonenden voorgoed de nek om te wringen. In de praktijk bleek dat al bij al nog mee te vallen. De politie is er pas een stuk na 23 uur doorgekomen en heeft al helemaal geen proces-verbaal kunnen opstellen.

Derde vaststelling: zelfs voor dit genre is de gemiddelde leeftijd van het publiek ondertussen belachelijk hoog. Er moeten toch een hoop zestienjarigen zijn die helemaal niet tevreden zijn met de samenleving waarin ze leven. Waar zitten die eigenlijk? Het is tenslotte schoolvakantie en een inkomprijs van 5 euro vormt nu ook niet echt een hoge drempel.

Vierde vaststelling: er kan nog wel iets in Leuven, maar als de nieuwe geluidsnormen niet op een of andere wijze worden afgeblokt, kunnen we dergelijke concerten in de toekomst echt wel vergeten. Natuurlijk klonk het daar luider dan 90 dB (A) en dat zal bij toekomstige concerten ook het geval zijn. [1]

Vijfde vaststelling: er is veel mis in de wereld. Dit heeft op het eerste gezicht misschien niets met dit concert te maken, maar volgens mij hebben we meer nood aan politiek geëngageerde bands die bewust geen enkele worp naar mainstreamsucces doen dan aan een zoveelste door de televisiekijker  uit de welverdiende anonimiteit getild idool zonder inhoud. Ik hoop dat die bands altijd een plek zullen vinden om hun gif te spuien en de medemens op slechte gedachten te brengen.

---------------

[1] Het is trouwens nog steeds niet te laat om de petitie tegen deze verstrenging van de geluidsnormen te ondertekenen. http://www.petities24.com/tegen_de_muzikale_drooglegging_in_leuven